Świat pędzi coraz szybciej i my żyjemy coraz szybciej. Szybko pracujemy, szybko odpoczywamy, szybko się zakochujemy i jeszcze szybciej odkochujemy – staliśmy się społeczeństwem wielozadaniowym, które  musi wykonywać wiele czynności naraz – jedziemy samochodem lub autobusem – to w między czasie jemy, rozmawiamy z przyjaciółmi ale jednocześnie sprawdzamy firmowe maile. Zamiast spokojnie zjeść to odbieramy telefony lub czytamy wiadomości na tablecie. Tak szybko chcemy połknąć całe życie

 

Wszystko robimy w pędzie dlatego nasze relacje muszą ucierpieć – relacje z rodziną, z przyjaciółmi czy sąsiadami – na szybkości życia cierpi nasza, wydajność,  finanse ale przede wszystkim zdrowie to fizyczne ale chyba bardziej psychiczne – bo nasze samopoczucie się pogarsza w tym szalonym świecie.

 

Rozwiązaniem na to jest „spowolnienie” życia, które jest promowane już od lat 90 XX wieku poprzez ruch społeczny nazwany „slow life”. Bardzo nam się podoba ta idea, dlatego od lat jesteśmy w nią zaangażowani i poprzez nasze pufy staramy się aby wam było łatwiej zwolnić.

 

W tym wszystkim nie chodzi o to aby chodzić czy wykonywać zadania w ślimaczym tempie, ale znaleźć czas na wyciszenie i odpoczynek. Pufy, jakie od lat dla was projektujemy to idealne miejsce aby na chwilę przystanąć, wyciszyć się i nabrać energii do kolejnych zadań.

 

Pamiętajcie że powolne życie przywraca równowagę – jeżeli mamy czas aby iść na spacer, pojeździć na rowerze, iść na basen czy nawet jeżeli „mamy czas” aby po prostu zostać w domu z ulubioną książką – to taki komfort psychiczny fantastycznie działa na nasze samopoczucie. Zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności, realizowanie swoich marzeń czy zagłębianie się w swoje hobby będą bardziej znaczące niż bezmyślnie wspinanie się po szczeblach zawodowej kariery.

 

Slow life to esencja tradycyjnego, włoskiego stylu życia opartego na radosnym konsumowaniu każdego dnia – wolność, słońce, jedzenie, rodzina – takie wartości są najważniejsze. Dlatego cieszymy się że nasze pufy, które służą do relaksu i wypoczynku, a które sprzedajemy w niemal całej Europie przyczyniają się do poprawy samopoczucia tysięcy osób J